W modzie męskiej

W modzie męskiej oficjalnej coraz wyraźniej daje się zauważyć trend wzorowany na dawnej modzie.

W modzie męskiej oficjalnej coraz wyraźniej daje się zauważyć trend wzorowany na dawnej modzie. Do łask wracają surduty, fraki, smokingi. Mężczyźni chcą prezentować się efektownie i męsko jednocześnie a kroje męskich strojów takich jak właśnie surdut czy frak, to właśnie zapewniają. Te kroje maskują męskie niedoskonałości figury takie jak zbyt obfity brzuch, za to podkreślają szerokie ramiona. To wcale nie oznacza jednocześnie, że moda męska jest obecnie nudna.

Panowie sięgając bowiem po tradycyjne kroje strojów, sięgają równocześnie po bardziej odważną ich kolorystykę czy też bardziej efektowne dodatki, kolorowe koszule czy finezyjne krawaty czy muchy. Fasony w garniturach męskich przechodzą tym samym  przeobrażenia ale również zmienia się ich kolorystyka. Na krajowych salonach po prostu coraz częściej gości moda światowa, po latach zaściankowości, obecnie stajemy się bardziej otwarci na światowe trendy w ubiorach. To wszystko ogólnie sprawia, że mężczyźni mając większy wybór w strojach, coraz chętniej sięgają po stroje wizytowe.

Gdy to już nie jest jeden garnitur, używany od lat, tylko kilka ciekawie skrojonych marynarek czy właśnie smokingi, fraki, panowie chętniej się w nich pokazują. Zresztą coraz częściej na co dzień do prac wiele panów nosi garnitury w tradycyjnych fasonach więc na oficjalne wyjście chcą czegoś innego, tak by nie wyglądać cały czas tak samo. Tu wkraczają zatem ciekawie kolorystycznie surduty, czy też fraki z dodatkami, które rozpraszają codzienną nudę stroju. Co ważniejsze, ta przemiana była możliwa, głównie przez to, że obecnie mężczyźni to nie typ maczo, któremu wystarcza podkoszulek i kąpiel raz w tygodniu, teraz mężczyźni bardziej o siebie dbają, chodzą regularnie do kosmetyczki, fryzjera, bardziej zwracają uwagę na to, jak wyglądają.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone