Jak Powinni Ubierać się Mężczyźni

Zacznijmy od tego, że mężczyźni zbyt mało krytycznie spoglądają na siebie w lustrze.

Zacznijmy od tego, że mężczyźni zbyt mało krytycznie spoglądają na siebie w lustrze. Niestety, nawet wtedy, gdy nie wyglądają dobrze, mają na ten temat swoje własne, odmienne zdanie. W rezultacie, mężczyźni, którzy starają się być modni, popełniają więcej modowych wpadek niż kobiety. Nie koniecznie korzystnie łączą ze sobą kolory i faktury, przesadzają z dodatkami, dobierają je w kiepski sposób.

Wielu panów ma problem z właściwym zestawieniem kombinacji krawat – koszula – garnitur. Krawat jedwabny jest oczywiście uniwersalny ale ze względu na materiał, kolorystyka i wzory to zupełnie inny. Nie dla wszystkich ponieważ często widać, że krawat dobierany jest przypadkowo, jakby był jako jeden jedyny w szafie. Ogromnym błędem jest dobieranie wzorzystego krawatu do równie wzorzystej marynarki i koszuli. Drodzy panowie, o ile wzory mogą być na jednym lub max dwóch elementach o tyle na trzech to już przesada. Patrzeć się na to nie daje. Tak samo jest, gdy łączymy ze sobą za dużo kolorów. Czerwony krawat i niebieska koszula, no cóż, właściwie ujdzie ale dodawanie do tego marynarki w kolejnym, wyrazistym kolorze, to już zbyt wiele.

Należy zwracać uwagę na fakturę materiału ubrań z których komponujemy stylizacje. Letnia, cienka koszula do zimowego, ciężkiego garnituru i wełnianego wełnianego krawata? Tak się nie robi. W odwrotną stronę to również nie pasuje. Letni garnitur z cienkiego materiału i gruba koszula? To co prawda szybciej przejdzie, ale wcale nie wygląda najlepiej. Często panowie robią jeszcze jeden błąd. Łączą sportową marynarkę z obuwiem od garnituru. Do takich marynarek dobiera się mokasyny, lub bardziej sportowe obuwie a nie pantofle. Jeśli już jesteśmy przy marynarkach sportowych, to lepiej one wyglądają z jeansami niż ze spodniami w kancik.

Strój na wyprawę w góry i adidasy? Często spotykane połączenie bojówek i butów typowo sportowych to koszmar stylistów. To naprawdę kiepsko wygląda, wygodne też raczej nie jest. Nie warto miksować ze sobą garderoby, która nie została dla siebie stworzona. Sportowe niech będzie sportowe, traperskie traperskim a eleganckie, eleganckim. Co prawda coraz więcej panów łączy garnitury o mniej tradycyjnym kroju z butami sportowymi, lecz to właśnie musi być specjalny krój garnituru, szczególnie spodni.

© 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone