Fasony męskich ubrań

Coraz modniejsze są fasony męskich ubrań, które kojarzą się z klasyką.

Coraz modniejsze są fasony męskich ubrań, które kojarzą się z klasyką. Do łask wracają smokingi, surduty, czyli fasony, które przez wiele lat były traktowane jak relikt przeszłości. Dziś to najmodniejsze stroje na salonach. Smokingi ogólnie dobrze leżą na każdym mężczyźnie, znacznie korzystniej niż tradycyjny garnitur. Najczęściej obecnie są zakładane np przez panów młodych, drużbę ale również nie są niczym niezwykłym wśród męskiej części weselnych gości.

Do smokingu najlepiej pasuje dobrze dobrana muszka, krawaty to raczej dodatek do tradycyjnych garniturów. Ogólnie również wspomniane muchy w ostatnim czasie na nowo stają się popularne, po latach zapomnienia i pozostawiania w niełaskach. W tym wszystkim chyba najważniejsze jest to, że zdecydowanie korzystniej jest posiadanie jednego lub dwóch dobrze skrojonych, dobrych gatunkowo garniturów, niż kilku za to znacznie gorszej jakości, źle leżących. Nie warto w tym wypadku iść w ilość, zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na dobrą jakość. Szczególnie, że dobrze skrojony garnitur, można nosić na różne okazje, można założyć same spodnie z koszulą bez krawata, można również postawić na samą marynarkę do dżinsów.

Kiepskiej jakości garnitur zawsze będzie wyglądał gorzej rozdzielony od pozostałych części, zresztą kiepski garnitur deformuje męską sylwetkę, co szczególnie razi, gdy już i tak nie jest ona idealna. Fraki, surduty, smokingi wymyślono po to by mężczyźni prezentowali się elegancko ale również by było im wygodnie. Kiepskie dobranie rozmiaru czy właśnie pokuszenie się o coś tańszego kosztem kroju sprawia, że ogólnie sama idea tego rodzaju ubrania zostaje zakłócona. Zamiast wyglądać dobrze, wygląda się śmiesznie czy w najlepszym wypadku mało poważnie, niechlujnie.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone