Moda męska

Moda męska od lat przechodzi przeobrażenia, trwa to długo ale tak naprawdę jest to niezauważalne.

Moda męska od lat przechodzi przeobrażenia, trwa to długo ale tak naprawdę jest to niezauważalne. Mężczyźni nie są tak chętni do zmian w sposobie ubierania, jak to jest w przypadku kobiet. Moda dla mężczyzn mogłaby w ogóle nie istnieć, i tak wybierają oni to, w czym czują się wygodnie. Większość mężczyzn obecnie właśnie z powodu pragnienia wygody nie lubi pewnych elementów postrzeganych jako eleganckie dodatki. Chodzi tu głównie o krawaty, mężczyźni nie lubią tego konkretnego dodatku, który jest wymagany w przypadku oficjalnych uroczystości. Krawaty są przez panów zdejmowane przeważnie w pierwszej kolejności, gdy tylko odrobinę rozluźni się atmosfera.

Taki sam los najczęściej spotyka również eleganckie spinki, których pozbycie się umożliwia podwinięcie rękawów koszuli. W pewnym momencie wśród mężczyzn rozpowszechniły się również apaszki, które się wiąże dość zawadiacko na szyi, i takie rozwiązanie o dziwo wielu panom pasuje, jest to dla nich tak irytujące jak krawaty czy muchy. Apaszki do niedawna kojarzone jedynie z modą kobiecą zyskały więc uznanie wśród panów, jednak chodzi tu głównie o panów, którzy faktycznie interesują się chociaż trochę modą, swoim wyglądem. Panowie, którzy bardziej tradycyjnie podchodzą do męskiego stroju z całą pewnością nigdy nie sięgną po takie element stroju, który z pewnością dla nich wciąż jest niemęski.

Chodzi tu oczywiście o naszych rodaków, Francuzi czy Włosi są bardziej otwarci na zmiany w męskiej modzie, nie mają oni problemów z różnymi eksperymentami. Włoch w apaszce czuje się równie męsko jak Polak pod krawatem, a może nawet bardziej. Nie mając problemów z własną tożsamością, mężczyźni innych narodowości częściej eksperymentują z kolorami strojów, fasonami itp. Polacy to wciąż homofobi, którzy boją się posądzenia o zniewieściałość czy odmienną orientacje.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone