Styl męskiej mody

Moda męska to coś, co od zawsze jest traktowane po macoszemu. Chodzi tu po prostu o to, że mężczyźni nie są specjalnie zainteresowani tym

Moda męska to coś, co od zawsze jest traktowane po macoszemu. Chodzi tu po prostu o to, że mężczyźni nie są specjalnie zainteresowani tym, by jakoś zmieniać swój styl ubierania się. To raczej kobiety gonią wciąż za nowością w stylu ubierania się, to raczej kobiety lubią odmieniać swój styl. Mężczyźni raczej wola rzeczy, do których się przyzwyczaili, w czym czują się wygodnie. Preferują również określoną kolorystykę i trudno ich przekonać do bardziej odważnych kolorów. To wszystko przekłada się na to, że ogólnie, co tu dużo kryć, moda męska jest po prostu nudna.

Krawaty sklep internetowy czy stacjonarny nie przeżywa jakiegoś specjalnego oblężenia, mężczyźni, jeśli muszą kupić krawat, kupują jeden, w uniwersalnej kolorystyce. Nigdy w szafie nie mają ich więcej niż dwa, góra trzy. Rzadko wybierają krawaty ekstrawaganckie czy takie, które akurat są modne. Tu działa przede wszystkim męska zapobiegliwość, po co kupować coś, czego np. za rok, nie będzie mógł założyć, bo będzie nie modne. Podobnie ostrożnie panowie podchodzą do takich pomysłów jak apaszki dla mężczyzn. Dla większości panów apaszki wiążą się z modą kobiecą i koniec tematu, nikt ich nie przekona, że również mężczyźni mogą takie rzeczy zakładać. W  szafach naszych mężczyzn przeważnie wieje więc nudą i jeżeli zachodzą tam zmiany, to raczej kosmetyczne, niezauważalne.

W dodatku te zmiany zachodzą przerażająco rzadko. Nasi panowie nie są tak otwarci na zmiany w garderobie jak Hiszpanie, Włosi czy Francuzi, którzy jednak większa uwagę przykładają do tego, jak wyglądają i co mają na sobie. Ważne w tym wszystkim jest to, że i tak panowie sięgają po ubrania kolorowe, nie tylko ubrania w stonowanych kolorach, co było normą jeszcze kilka lat temu, kiedy męskie ubrania były albo czarne, szare ewentualnie granatowe.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone