Ślubne dodatki do sukni

Suknia ślubna to przede wszystkim kobiecość. Odchodząc od kultu chudej sylwetki, moda odchodzi również od krojów sukni

Ślub to chyba jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic zatem dziwnego, że przygotowania trwają wiele miesięcy a wszystkie elementy po prostu muszą być dopasowane, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. To dotyczy zarówno garderoby, jak również wszystkich pozostałych rzeczy związanych ze ślubem. Dekoracje sali, kościoła, domu itp. są niezwykle ważne, jednak w centrum uwagi w tym dniu jest zawsze panna młoda. To jej wygląd ma tu przyćmić wszystko inne. Ważne jest tu więc, dobranie odpowiedniej sukni.

Suknia ślubna  to przede wszystkim kobiecość. Odchodząc od kultu chudej sylwetki, moda odchodzi również od krojów sukni, wyraźnie podkreślających sylwetkę. Modne są luźniejsze kreacje, również w przypadku sukni ślubnych. Najlepiej sprawdzają się suknie szyte na bazie klepsydry. Dzięki temu, każda sylwetka wygląda w nich dobrze. Klepsydryczny krój sukni pozwala podkreślić naturalne zalety sylwetki kobiecej, optycznie zwężając talie a jednocześnie sprawiając, że biust wygląda na bardziej obfity, w przypadku kobiet nie obdarowanych zbyt hojnie, z kolei w przypadku kobiet o większym biuście, taki fason sprawia, że jest on lepiej podtrzymany, dzięki czemu wygląda zgrabniej.
Dodatki takie, jak buty ślubne, wciąż mają nie rzucać się w oczy, więc są proste w kroju, skromne.

Większą wagę przykłada się do tego, by były wygodne, by panna młoda mogła przetańczyć w nich całe swoje wesele. Z tego względu przeważnie buty wykonane są z miękkich materiałów, bez uwierających szwów, które czasem pojawiają się w tradycyjnych czółenkach. Dodatki ślubne to również woale, welony, czy diademy, jednak w ostatnim czasie coraz częściej panny młode sięgają po kapelusze. Moda na takie nakrycia głowy została zaczerpnięta z angielskiego dworu, gdzie w przypadku różnych oficjalnych uroczystości, kobieta musi mieć odpowiednie nakrycie głowy. Nawet jeżeli kapelusz bardziej przypomina stroik.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone