Ślubna suknia i garnitur

Często salony mody ślubnej w swej ofercie mają przeróbki krawieckie czy właśnie szycie sukni

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka jest ślub. Dlatego do tego wydarzenia przygotowujemy się najczęściej przez kilka miesięcy, powoli dopracowując najmniejsze elementy związane z tym ważnym dla nas wydarzeniem. Dla młodych priorytetem jest oczywiście strój. Jednak o ile panowie po prostu ubierają smoking, który wystarczy, że będzie w odpowiednim rozmiarze i kolorze, o tyle panna młoda ma przed sobą najczęściej wielotygodniowe poszukiwania odpowiedniej kreacji. Suknia ślubna to nie wybór garnituru.

Przyszły pan młody tylko przegląda garnitury czy smokingi, panna młoda każdą kreacje musi przymierzyć by mieć pewność, czy wszystko jest tak jak powinno, jak w danej sukni wygląda, czy pasuje ona do jej figury itp. Najczęściej poszukiwanie sukni ślubnej jest więc powiązane z długimi poszukiwaniami tej odpowiedniej. W przypadku osób o nie typowej sylwetce, często sprawa opiera się o poprawki krawieckie lub o szycie sukni od podstaw. Często salony mody ślubnej w swej ofercie mają przeróbki krawieckie czy właśnie szycie sukni, czy to według opracowanego wzoru przez projektanta, czy według wskazówek samej panny młodej, która najczęściej doskonale wie, jak chciałaby by wyglądała jej suknia. Przede wszystkim przecież chodzi tu nie tyle o modę ile o samopoczucie panny młodej.

Dlatego ważne jest to by suknia była jak najbardziej zbliżona do jej wyobrażeń i by jak najlepiej pasowała do jej sylwetki. Gdy typowe rozmiarówki nie spełniają oczekiwań, trzeba więc uciec się do krawieckich tricków. Najczęstszym problemem jest to, że w jednym miejscu suknie są dopasowane a w innych z kolei za luźne lub zbyt opięte, ewentualnie są za krótkie lub za długie, takie rzeczy w kreacji ślubnej są po prostu niedopuszczalne. Krawcowa usunie te niedoskonałości a jednocześnie sprawi, że suknia dalej będzie prezentowała się doskonale.

© 2018 – 2019, admin. Wszelkie prawa zastrzeżone